!! Vasara-2023 | Ziema-2023/24 | Vasara-2024 : 1. iemaksa - no 5% vai 75 EUR / pers. !!

  • Cena
  • Popularitāte
  • Nosaukums

 Taizeme: Puketa

Bangkoka, Hua Hin, Khao Lak, Ko Lanta, Ko Lipe, Ko Čanga, Koh Samui, Krabi, North Pattaya, Pataija, Pattaya-Central, Pattaya-Dongtan Beach, Pattaya-Jomtien, Pattaya-Pratamnak, Puketa, Rayong, South Pattaya

 

Puketa

 

Saņemiet labākos piedāvājumus atpūtai Taizemē šeit un izbaudiet eksotiskos un neaizmirstamos iespaidus ceļojumā pa Taizemi!

 


Puketa ir vislielākā Taizemes sala, ko ar valsts kontinentālo daļu savieno tilts-dambis. Un sala, jau kopš senām dienām bijusi pieturvieta jūras ceļā no Indijas uz Ķīnu.
20. gs. Puketas salas brīnumainā daba, sniegbaltās pludmales, klusie līči un dzidrā ūdens lagūnas guva savu patieso novērtējumu – Puketa kļuva par elitāru atpūtas vietu visas pasaules kontekstā, īstu tūrisma Meku.
Peldēties un plunčāties Puketas labiekārtotajās pludmalēs ir īsta bauda – ūdens temperatūra tajās nekad nav zemāka par 26 grādiem!

Viena no vispieprasītākajām atpūtas vietām salā atrodas Patongas rajonā, kas pēdējo divu gadu laikā ir stipri mainījies. Gar ziedu un skulptūru rotāto krastmalu arvien vairāk un vairāk rindojas tirdzniecības centri un pievilcīgi restorāni. Tāpat Patongas pludmale ir kā radīta tiem, kas nevar iztikt bez aktīvām ar ūdens stihiju saistītām izklaidēm – kanoe, vējdēlis, kaitsērfings, ūdens motocikli utt., utt. – viss tas ir pieejams. Savus īpašus akcentus piešķir arī Patongas kūrorta unikālais dzīves ritms, kurā būtisku vietu ieņem tās pulsējošā, jautrā, košā un neatkārtojamā nakts izklaide.

Taču Puketa ir dažāda. Ja Patongai raksturīgā kņada, skaļums. Tad pat uzmācība ar civilizācijas labumiem izzūd kā pēc burvju nūjiņas mājiena jau citos salas kūrortos. Tādas ir daudz un tie sniedz mieru, klusumu un dabas apjausmu gan salas ziemeļu, gan dienvidu rajonos un vidienē. Piemēram, Rawai Beach, Nai Harn Beach, Mai Khao Beach, Nai Thon Beach, Karon Beach, Kata Noi Beach u.c.

Salā tiek rīkoti arī daudzi plaši pazīstami sarīkojumi un festivāli. Viens no tādiem ir fantastisks un šokējošs veģetārās festivāls, kas ilgst deviņas dienas (parasti – oktobrī), kur kīniešu kopiene izurbj savus vaigus ar asmeņi ar sēniem Ķīnas nažiem vai staiga ar basām kājām pa karstām oglēm. Bet šīs šovs nav paredzēts jūtīgiem cilvēkiem.
Savukārt decembra sākumā noris tradicionālā karaliskā regate, kurā izcīna Karaļa kausu. Tad salas ostās piestāj burinieki no visas pasaules.

Jāatzīmē, ka agrāk tūrisma ziņā izteikti elitārā Puketa kļūst vairāk demokrātiskāka. Pēdējos gados salā sākušas strādāt daudzas vidējās kategorijas viesnīcas, līdz ar to arī tūristu skaits ir audzis, tāpat to pārstāvēto valstu ģeogrāfija ir ievērojami paplašinājusies.
Gaisa satiksme savieno Puketu ne tikai ar Bangkoku un citām Taizemes pilsētām, bet arī Honkongu, Singapūru un Malaiziju.