!! Vasara-2023 | Ziema-2023/24 : 1. iemaksa - no 5% vai 75 EUR / pers. !!

 Izraēla: Betlēme

Ašdoda, Aškelona, BaEr Sheva, Betlēme, Eilata, Ein Bokek, Haifa, Jaffa, Jeruzaleme, Netānija, Nācarete, Nāves jūra, Telaviva, Tverija

Ceļojums uz Betlēmi ar tūrisma aģentūru Alani

Betlēme ir pilsēta Palestīnas Valstī. Tā atrodas Rietumkrastā, aptuveni 10 km uz dienvidiem no Jeruzalemes. Bētlemē dzīvo aptuveni 25 tūkstoši cilvēku. 

Bētleme ir svētceļojuma galamērķis, jo daudzi kristieši tic, ka šajā pilsētā ir dzimis Jēzus Kristus. 330. gados vietā, kur esot piedzimis Jēzus, Bizantijas imperators Konstantīns I uzbūvēja Kristus dzimšanas baznīcu. Vēlāk tā tika nodedzināta. 6. gadsimtā pēc Bizantijas imperatora Justiniāna I pavēles Bētleme tika pārbūvēta un Kristus dzimšanas vietā vēlreiz uzcēla baznīcu. 2012. gada 29. jūnijā šī baznīca tika iekļauta UNESCO Pasaules Mantojuma Saraksta. Mūsdienās joprojām pastāv strīds, vai Jēzus Kristus tik tiešām ir dzimis Bētlemē. Vēl tiek uzskatīts, ka tur ir dzimis arī Dāvids, kurš uzveica Goliātu.

Betlēmē ir lieliska iespēja apskatīt tādas slavēnas vietas, kā Kristus dzimšanas baznīca, Kristus dzimšanas ala, Dievmātes brīnumdarītāja svētbilde u.c.

vifleemvifleem2