!! Ziema-2023/24 | Vasara-2024 : 1. iemaksa - no 5% vai 75 EUR / pers. !!

  • Cena
  • Popularitāte
  • Nosaukums

 Ēģipte

HRG - El Guna, HRG - Madinat Makadi, HRG - Makadi Bei, HRG - Safaga, HRG - Salhašiša, HRG - Soma Bei, Hurgada, Marsa Alam, SSH - Dahaba, SSH - Gardens (Ali Paša) Bai, SSH - Hadaba, SSH - Naama Bei, SSH - Nabk Bei, SSH - Nuveiba, SSH - Ras Nasrani, SSH - Ras Om el Sid, SSH - Tauer Bei, SSH - Tāba, SSH - Šark Bei, SSH - Šarm el Maija, Šarm eš Šeiha

Ceļojums uz Ēģipti kopā ar Alani tūrisma aģentūru!

Izbaudiet lielisku un elpu aizraujošu atpūtu Ēģiptē- mūžsenajā civilizācijas šūpulī !

Iepazīstieties ar mūsu ceļojumu piedāvājumu uz Ēģipti šeit un plānojiet laikus savas neatkārtojamās un neaizmirstamās  brīvdienas!!!

Ēģipte ir valsts, kas aizņem Āfrikas kontinenta ziemeļaustrumu daļu, kā arī Sinaja pussalu Vidējos Austrumos. Valsts ziemeļu daļu apskalo Vidusjūras ūdeņi, bet austrumos - Sarkanā jūra.Lielākajai daļai atpūtnieku Ēģipte ir ne tikai senākās civilizācijas zeme, bet arī viens no tuvākajiem kūrortiem, kur var baudīt sauli un ūdenspriekus cauru gadu, tomēr pievilcīgākā sezona ilgst no oktobra līdz aprīlim. Populārākās vietas ir Hurgada un Šarmelšeiha. Sarkanās jūras piekrastes kūrortos „salido” sērfotāji un nirēji: vieni ķer viļņus, citi – priecājas par zemūdens pasaules krāšņajiem koraļļiem. Lieliskais klimats, siltā jūra, bezgalīgās smilšu pludmales, ērtās viesnīcas, plašais ekskursiju piedāvājums un visur klātesošā eksotika padara atpūtu Ēģiptē neaizmirstamu, un liek ilgoties pēc atgriešanās šurp atkal un atkal.

Valoda.

Oficiālā - arābu. Tiek izdalītas piecas dialektu pamatgrupas: Arābijas pussalas, Ēģiptes-Sudānas, Sīrijas, Mezopotāmijas (Austrumirākas), Ziemeļāfrikas (Magribas).  Piekrastu kūrortos ir izplatītas arī angļu, vācu, itāļu, franču un krievu valodas.

 
Nauda.

 Ēģiptes naudas vienība ir ēģiptiešu mārciņa (LE). Samērā plaša ir arī EUR un USD izplatība, tiek pieņemtas visas starptautiskās kredītkartes, tomēr priekšroka tiek dota skaidrai naudai. Nemainiet vairāk Ēģiptiešu mārciņas nekā plānojat iztērēt, jo mainot atpakaļ uz USD vai EUR, noteikti ierobežojumi!


Laika starpība.

No oktobra beigām līdz aprīļa sākumam Latvija un Ēģipte dzīvo pēc viena laika. Coral Bay kūrortā laika atšķirība ir 1 stunda. Par laika starpību precīzāk jūs informēs mūsu darbinieki Ēģiptē.

 

Mobilie sakari.

Darbojas GSM 1800/900 pārklājums, sakari bez traucējumiem. Vienas sarunas minūtes cena – līdz 1.20 Ls, īsziņu tarifs tāds pats kā Latvijā. Zvanot no parastā telefona, vienas minūtes cena ap 1 Ls. Valsts kods +20.

 

Dzeramnauda.

Atrodoties Ēģiptē, dzīvojam pēc arābu zemes parašām! Dzeramnaudas pieder pie arābu tradīcijām, un ar to šeit jārēķinās. Parasti dzeramnaudas tiek dotas viesmīļiem, nesējiem, viesnīcas numurus apkalpojošajam personālam, ekskursijas autobusu vadītājam. Apjoms ir vidēji 10% no rēķina summas.

 

Veselība.

Dodoties uz Ēģipti, vakcinēties nav obligāti. Tomēr iesakām paņemt līdzi zāles pret gremošanas traucējumiem un saaukstēšanos. Strauja vides un temperatūru maiņa, kondicionētāji viesnīcu istabās un autobusos var izraisīt dažādu organisma reakciju.

 

Dzeramais ūdens.

Neiesakām izmantot dzeršanai ūdeni no krāna, dzeramo ūdeni iespējams nopirkt viesnīcas iepirkšanās centrā, restorānos vai pilsētā.

 

Saule.

Saule un ūdens spēj sagādāt gan priekus, gan raizes. Pirmajās atpūtas dienās iesakām pavadīt pludmalē ne vairāk kā 2 – 3 stundas un lietot sauļošanās aizsargkrēmus (vismaz SPF 20).

 

Koraļļu rifi.

Snorkelējot un nirstot paveras fantastiska ūdens un koraļļu valstība. Svarīgi atcerēties, ka zem ūdens jāturas no koraļļiem vismaz 2 metru attālumā, gan koraļļu saglabāšanas, gan jūsu drošības nolūkā, jo koraļļu virsējā kārta ir asa.

 

Suvenīri.

Iepirkšanās arābu tirgū ir vesels piedzīvojums! Lai neapjuktu no krāsu un smaržu pārbagātības, ierosmei sniedzam dažas idejas – populārākās lietas, ko ceļotāji pārved no Ēģiptes ir tradicionālie papirusi, aromātiskās eļļas, ūdens pīpes, zelta un sudraba rotas lietas, misiņa un vara trauki, karkadē tēja, garšvielas.

 

Alkohols.

Reliģiskā pārliecība vietējiem iedzīvotājiem neļauj lietot alkoholu, tāpēc to iespējams iegādāties tikai viesnīcās un tax free veikalos. Importa alkoholu iespējams iegādāties tikai tax free veikalā 24h pēc iebraukšanas valstī!

 

Nacionālie ēdieni.

Foul (ēdiens no pupiņām), humus (cālis), hamam mahshi (pildīts balodis), koshari (šo ēdienu veido ar sīpolu un tomātu mērci pasniegti dažādu veidu makaroni, rīsi, lēcas), tahina (no sezama sēkliņām gatavota biezeņveida mērce ar citronu), babaganoush (ceptu baklažānu biezenis ar sezama mērci), kofta (jēra vai liellopa gaļas kotletes), kebabi (no jēra, liellopa, vistas gaļas), lielā cieņā ir zivju un jūras produktu ēdieni.

 

Deserti.

Baklava (kārtainās mīklas cepums ar pildījumu, kas gatavots no pistācijām, sīki kapātiem riekstiem piena un medus sīrupā), ommu ali(cepums no rīsiem, rozīnēm, kokosriekstiem un piena), mahallabiyah (ar kukurūzu vai rīsiem saputots piena krēms, pārkaisīts ar sīki sakapātiem riekstiem), īpaši iecienītas ir svaigi spiestas augļu sulas (mango, guavas, citronu, apelsīnu, granātu), karkade (dzēriens no hibiska vai Sudānas rozes lapiņām, pasniedz kā tēju gan karstu, gan aukstu).

 

Vietējā ražojuma alkoholiskie dzērieni.

Stella un sakkara (alus); populārākie vīni: Omar Khayyam, Obelisk, Grand Marquis (sarkanvīns un baltvīns) un Cru de Ptolemees (baltvīns).