!! Ziema-2023/24 | Vasara-2024 : 1. iemaksa - no 5% vai 75 EUR / pers. !!

  • Cena
  • Popularitāte
  • Nosaukums

 Taizeme

Bangkoka, Hua Hin, Khao Lak, Ko Lanta, Ko Lipe, Ko Čanga, Koh Samui, Krabi, North Pattaya, Pataija, Pattaya-Central, Pattaya-Dongtan Beach, Pattaya-Jomtien, Pattaya-Pratamnak, Puketa, Rayong, South Pattaya

 

Turisma aģentūra Alani, sadarbībā ar vadošajiem tūrisma operatoriem, piedāvā dažādas individuālās un grupu ceļojumus uz Taizemi. Piedāvājam transferu no jebkuras lidostas Taizemē, kā arī dažādas ekskursijas.

Taizeme - tiek uzskatīta par vienu no populārākajiem galamērķiem Dienvidaustrumāzijā.



Pie mums Jūs varat iegādāties ceļojumu uz Phuketu, Krabi, Koh Lantu, Khao Sok, Koh Lipe, Thale Noi, Koh Changu un citām skaistām vietām Taizemē.

 

Saņemiet labākos piedāvājumus atpūtai Taizemē šeit un izbaudiet eksotiskos un neaizmirstamos iespaidus ceļojumā pa Taizemi!

 

Atpūta Taizemē ir brīnišķīga iespēja palutināt sevi ar neticami baltām pludmalēm kādā no Taizemes salām. Savukārt, modernajā Bangkokā Jūs sagaidīs debesskrāpji, lieli tirdzniecības centri un ielu tirdziņi. Puketa un Pataija ir populārākie Taizemes kūrorti, kur ir iespējams izbaudīt gan tīro jūru un koraļļu rifus, gan rosīgu naktsdzīvi.

 

Informācija.

Galvaspilsēta - Bangkoka
Valsts, kuras simbols ir zilonis…pat valsts kontūra atgādina šī majestātiskā dzīvnieka galvu…musonu zeme…lielākā ananasu ražotāja pasaulē…smaidu zeme ar paradīzes ainiņu salām…dzīvesprieka un džungļu eksotikas piepildīta…tajiešu masāžas brīnumi un koraļļu smilšu baltās pludmales, palmu birzis un kokosa piens… Fantastisks baudījums, atpūta un iespaidīga pozitīvisma deva ilgam laikam…

Klimats.

Subekvatoriālā klimata josla, ziemeļos valda tropisks klimats, dienvidos tropisks musonu klimats.  Lietains, silts un mākoņains laiks, kad valda vasaras musons (no pus maija līdz septembrim), raksturīgs valsts DR reģionam. Valsts vidienē ir trīs klimata periodi – karstais (no marta līdz maija), lietus (no jūnija līdz oktobrim) un vēsais (no novembra līdz februārim). Vidējā temperatūra aprīlī ir +29ºC, vidējā temperatūra decembrī ir +25ºC. Labākais laiks Taizemes apmeklēšanai ir no decembra līdz jūnijam, kā arī no augusta līdz septembrim, kad temperatūra svārstās no +20ºC līdz +24ºC. Dienvidu reģiona zemesšaurumā vienmēr ir karsts un mitrs.

Vīzas.

Tūristi, kas ir Latvijas pilsoņi, Taizemi var apmeklēt bez vīzām. Nepilsoņiem vīzu nepieciešams noformēt laikus, Taizemes konsulātā, ārpus valsts.

Muita.

Atļauts ievest fotoaparātu, videokameru, 200 cigaretes, 50 cigārus, 250 gr. tabakas, 1 l vīna vai stipro dzērienu. Aizliegts ievest narkotikas (soda ar nāvessodu), ieročus un pornogrāfiju. Aizliegts izvest zelta izstrādājumus, dārgakmeņus, Budas attēlojumus, jebkādus ādas un kaulu izstrādājumus.

Nauda.

Nacionālā naudas vienība - bats (1 bats līdzinās 100 satangiem). Kopā ar gandrīz izzudušajām monētām 25 un 50 satangiem (dzeltenā krāsā) vēl ir 1, 5 un 10 batu monētas (baltā krāsā), retāk sastopamas ir 2 batu monētas. Banknotes 10 batu vērtībā ir brūnā krasā, 20-zaļā, 50-zilā, 100-sarkanā un 500 batu-violetā. Līdz ar jaunām, apgrozībā atrodās arī vecās (izmēros lielākas) 1 bata monētas. Valūtas ievešana ir ierobežota, izvešana ir atļauta, atkarībā no tā, kas ievests. Visā valstī bez problēmām var apmainīt ceļošanas čekus, ASV dolārus, vācu markas. Tāpat tiek pieņemtas plašāk zināmas kredītkartes.

Valsts valoda un Reliģija.

Valsts valoda - taju, liela daļa iedzīvotāji runā arī ķīniešu un malajiešu valodās
Reliģijas - budisti 94,6%, musulmaņi  4,6%, kristieši 0,7%, citi 0,1% (2000)  

 

Transports.

Lielie tūristu autobusi ar gaisa kondicionētājiem, kā arī parastie autobusi, kursē no Bangkokas uz visām Taizemes pilsētām. Gadījumā, ja Jūs tomēr vēlaties ceļot pa valsti patstāvīgi, ir iespējams noīrēt automašīnu.
Tomēr visieteicamāk ir izmantot taksometrus. Tajos nav uzstādīti skaitītāji, un Jūs droši varat kaulēties ar vadītāju par brauciena maksu. Problēmu varētu radīt vienīgi tas, ka arī šeit taksometru vadītājiem vislabāk patīk runāt savā dzimtajā valodā – taju valodā. Tādēļ jau iepriekš palūdziet tulkam uzrakstīt uz papīra lapiņas adresi, kur Jums ir vajadzīgs nokļūt. Ja tūrists ir nolēmis lietot taksometru, viņam nevajadzētu sēsties privātajā automašīnā, jo tās vadītājam var nebūt pasažieru pārvadāšanas tiesību atļaujas. Oficiālajiem taksometriem ir plāksnīte ar nepieciešamo atļauju – dzeltenā krāsā, kā arī tablo ar uzrakstu « Taxi » vai « Taxi – Meter ».
Neparastāks un eksotiskāks ir Taizemes transporta līdzeklis - rikša ( motorollers ar divvietīgu kabīni ). Ar tādu ir ļoti ērti doties īsā braucienā. Ceļošana ar vilcienu Jums izmaksās lētāk, bet vilcieni kursē neregulāri un bieži izrādās pārpildīti.

Dzeramnauda.

Restorānos ierasta lieta ir 10% liela dzeramnauda, atlīdzība, kas mazāka nekā desmit bathas tiek uztverta kā apvainojums.

Apskates objekti.

Valsts galvaspilsēta Bankoka glabā ļoti lielus dārgumus, senas tradīcijas un tiek dēvēta par "Austrumu Venēciju". Apskates vērta šeit ir Lielā Karaļu pils, un tās kompleksā ietilpstošais Smaragda Budas, Rītausmas, Marmora tempļi u.c. Jums noteikti jāredz arī Bangkokas ķīniešu kvartāls, debesskrāpji, ielu tirdzniecība, Rožu dārzs, bibliotēka, mauzolejs, Čakru pils, Lan Muang šūpoles, Vatbenča templis, Vataruna templis, planetārijs, Tamasatas universitāte, Sanam Luang laukums, Čatčuakas parks, "Magic Land" parks, pats lielākais parks pilsētā - Lumpini, Ramas IX parks, "Safari World" parks ar savvaļas dzīvniekiem, akvaparks "Marina Park", Mākslas galerija, Nacionālais teātris, Zīda muzejs.



Kančanaburi – džungļu kūrorts upes vidū uz bambusu plostiem, jums jāapskata slavenais tilts pār Kvai upi, Lavas sikspārņu alas un jāizbauda brīnišķīgas pastaigas pa džungļiem. Ajutaja – bijusī Taizemes galvaspilsēta ar iespaidīgām tempļu un piļu pilsdrupām. Čiangmai uzskata par ziemeļu galvaspilsētu – tajā atrodas Doi Suthep templis, mājsaimniecības izstrādājumu darbnīca – zelta, sudraba, tīkkoka, zīda, tekstīliju izstrādājumi -nakts tirgus. Doi Ithanon ir augstākā Taizemes virsotne, no kuras paveras lieliska skats uz džungļiem. "Zelta trijstūris" – populāra kontrabandistu paradīze starp Taizemi, Birmu un Laosu. Čiangrai ir tālākā Taizemes ziemeļu lielpilsēta, kurā var apmeklēt krokodilu fermu, šovu, netālu atrodas kalna cilšu ciemats. Pataija – kūrortpilsēta pie Siāmas līča, te atrodas koraļļu sala, iespējas atpūsties un izbaudīt tajiešu masāžu. Samutparkarne – pasaulē lielākā krokodilu ferma, zooloģiskais dārzs, Dinozauru muzejs. Nathon Pathom – te atrodas lielākā Budas statuja pasaulē (127 m). Meksongsona – Wat Chong Kham templis, Wat Prathat Don Kong Mu templis, Wat Kiti Wong templis, Wat Chong Klang klosteris.

Virtuve.

Taizemē, protams, var atrast gan eiropiešu, gan Āzijas virtuves restorānus, tomēr, dodoties ceļojumā uz šo eksotisko Āzijas valstu, ieteicams vismaz reizi nobaudīt tajiešu ēdienu. Tas gan ir ļoti garšīgs, bet arī ļoti ass, tāpēc daudzos restorānos tiek ņemts vērā, ka eiropieši nav raduši pie tik pikanta ēdiena. Īpaša uzmanība jāpievērš mazajiem sarkanajiem vai zaļajiem pipariem pri kee noo, ko viesiem jābauda ļoti, ļoti uzmanīgi un maz. Lielākoties šos piparus izmanto salātu vai pamatēdienu mērcēs.
Pie tajiešu kulinārajām specialitātēm pieder torn ka (kokosriekstu piena zupa ar makroot lapām, citronzāli, ingveru un vistas vai krabju gaļu), rīsi ar kaeng pet (asu sarkano kariju ar kokosriekstu pienu, garšaugiem, ķiplokiem, papriku, krabju pastu, koriandru un citām garšvielām), kaeng khiaw (zaļais karijs ar baklažāniem, liellopa vai vistas gaļu), gai yang (grilēta vista) un kao pat (rīsi ar krabju, vistas vai cūkas gaļu, sīpoliem, olām un safrānu). Šos ēdienus bieži pasniedz kopā ar sīpoliem, gurķiem, sojas mērci un pipariem.
No desertiem var ieteikt salim (saldi makaroni kokosriekstu pienā) un songkaya (pudiņš no kokosriekstu piena, olām un cukura, ko bieži servē kokosrieksta čaulā). Brokastu gardums ir mango ar saldajiem rīsiem, kas vārīti kokosriekstu pienā, bet tas pieejams vien mango sezonā no marta līdz maijam. Citi eksotiski augļi ir papaija, saldie greipfrūti, jackfruit augļi, duriani, rambutāni.


Tajiešu restorānos ēd ar karoti un dakšiņu, bet ķīniešu restorānos - ar kociņiem vai pēc vajadzības arī ar nazi un dakšiņu. Restorānos pirms ēšanas bieži mēdz piedāvāt dvielīšus vai salvetes ar aukstu vai karstu ūdeni roku nomazgāšanai.
No dzērieniem vispopulārākais ir kokosriekstu piens, ko bieži servē un dzer uzreiz no čaulas. No neskaitāmajiem citiem dzērieniem ir vērts nogaršot singha alu un sang thip viskiju.

Pirkumi.

Taizemes oriģinālo suvenīru klāstā ietilpst taju zīds, batikoti audumi, juvelierizstrādājumi, seladons ( porcelāna keramika ), kolekciju lelles, bronzas izstrādājumi un antikvāri priekšmeti. Patponga kvartāls Bangkokā – tas ir milzīgs kvartāls, kuru apgaismo daudzkrāsainas laternas un lukturīši, tā ir vieta, uz kurieni dodas izklaidēties vai visi uz pilsētu atbraukušie eiropieši. Galvenā iela šeit ir viens vienīgs milzīgs tirgus laukums – ar tirgus būdiņām un letēm, kas vai lūst no eksotisko preču pārbagātības – sākot ar krokodilu ādām līdz khmeru bungām, no Mina dinastijas porcelāna lietiņām līdz veseliem ziloņu ilkņiem. Šeit atkal varat likt lietā savu kaulēšanās prasmi, reizēm izdodas preces cenu „ nosist ” pat 10 reizes.

Darba laiki.

Veikali strādā visas nedēļas dienas, izņemot svētdienu, sākot no 08:00 līdz 13:30 un papildus no 17:30 līdz 20:30, sākot ar pirmdienu līdz ceturtdienai un piektdienai. Lielveikali strādā visas nedēļas dienas, izņemot svētdienas, sākot no 08:00 līdz 18:00 vai 19:00, bez pusdienu pārtraukumiem.

Telefons.

Bangkokas tālruņa kods ir 02. Zvaniem uz provincēm katram reģionam ir savs tālruņa kods. Zvanot no mobilajiem tālruņiem, numuram priekšā jāliek 01 vai ari 09. Pašas Taizemes starptautiskais tālruņa kods ir 66. Zvanot uz tuvākajām kaimiņvalstīm, priekšā jāliek katrai valstij atbilstošie kodi.