!! Vasara-2024 | Ziema-2024/25 : 1. iemaksa - no 10% vai 75 EUR / pers. !!

  • Cena
  • Popularitāte
  • Nosaukums

 Vjetnama

Ho Chi Minh, Phan Thiet

Ģeogrāfija

Vjetnama atrodas Āzijas dienvidu daļā. Ziemeļos robežojas ar Ķīnu, rietumos ar Laosu un Kambodžu. No dienvidiem Vjetnamu apskalo Taizemes līcis, no austrumiem – Torkinas līcis un Dienvidķīnas jūra.

 

Platība

325360 km2

 

Iedzīvotāji

79 939 014.

 

Galvaspilsēta

Hanoja

 

Lielākās pilsētas

Ho Chi Minh City, Dalata, Nha Trang, Hué.

 

Valsts iekārta

Republika

 

Oficiālā valoda

vjetnamiešu

 

Izplatītākās valodas

krievu, angļu, franču, ķīniešu

 

Reliģija

Budisms

 

Valūta

Dongi (VND)

 

Klimats

Vjetnama ir gara valsts, laikapstākļi ziemeļos un dienvidos var būt atšķirīgi. Ja ziemeļu daļā ir auksts un vējains laiks, tad Vjetnamas dienvidos, iespējams, ir karsts un spīd saule. Valsts dienvidu daļā ir divas sezonas: no maija līdz novembrim ir sausā sezona, bet no decembra līdz aprīlim mitrā sezona. Valsts ziemeļu daļā ir aukstas ziemas un karstas vasaras.

 

Transports

Mazāki un lielāki autobusi ar kondicionieri kursē no Hanojas uz Hošiminu un visām citām pilsētām. Starp lielākajām Vjetnamas pilsētam ir dzelzceļa satiksme. Automašīnas īre ir iespējama tikai ar autovadītāju. Vietējā inspekcija neatzīst citu valstu autovadītāju apliecības. Pats eksotiskākais transporta veids Vjetnamā ir velorikša, kuru ieteicams izmantot seno kvartālu apskatei.

 

Nacionālā virtuve

Galvenais, kas raksturo vjetnamiešu virtuvi, ir rīsi. Rīsus Vjetnamā izmanto gan pamtēdienā, gan saldajos ēdienos. Kā arī augļi, zivis, gaļa, garšvielas un mērces. Katrā ēstuvē var pasūtīt zupu ar zušiem un nūdelēm. Ca phe phin – garšīga vjetnamiešu kafija, kura ir ļoti stipra un ļoti salda.

 

Dzeramnauda

Dzeramnaudas došanas nav obligāta paraža Vjetnamā, tomēr tā tiek augstu novērtēta. 5 līdz 10% no rēķina summas kā dzeramnauda nav liela summa, bet vidējam Vjetnamas iedzīvotājam tas ir dienas iztikas minimums.

 

Vēsture

Saskaņā ar arheoloģiskajiem atradumiem pie Do kalna, zinātnieki uzskata, ka pirmie cilvēki šeit dzīvojuši jau pirms 300 000 gadu. Oficiali Vjetnamas vēsture ir apmēram 4000 gadus sena, jo tieši tad savu valsti šeit dibināja Hung karaļu dinastija.

Runājot par Vjetnamas vēsturi, noteikti jāuzsver francūžu lielā loma tajā. 1858.gadā franču armija pārņēma savā kontrolē Danang pilsētu Vjetnamas dienvidu daļā. Laikam ritot, francūži aizvien vairāk iekaroja Vjetnamas teritoriju. Francijas dominēšanai gals pienāca 1954.gadā, kad, noslēdzoties Indoķīnas karam, Vjetnama atguva neatkarību.

Mūsdienās, izdzirdot vārdu “Vjetnama”, daudziem prātā uzreiz nāk doma par amerikāņu iebrukumu šajā valstī. Karš bija ilgstošs un prasīja daudz upuru, tomēr tas noslēdzās jau pirms vairākiem desmitiem gadu.

Cilvēki ir sākuši skatīties uz savu valsti no citas perspektīvas, tāpēc rietumu tūristi un ceļotāji šajā valstī ir gaidīti viesi par spīti tam, ka ilgus gadus šajā valstī iebraukšana tika stingri reglamentēta un tūristam pilnīgi neiespējama.