Dominikānas Republika

Piedāvājumi

Bavaro cena no 3096 € /12n
Puntakana cena no 1957 € /12n

Dominikānas Republika

Vispārīga informācija

Galvaspilsēta: Santodomingo

Atpūta Dominikānas republikā - tas it ne tikai prestiži, bet arī ļoti patīkami. Mīlīga jūra ar krāsainu zemūdens pasauli, smilšainas pludmales, saule, kas spīd visa gada garumā, daudzveidīga augu un dzīvnieciska pasaule - tā ir īsta paradīze tūristiem, nogurušiem no pilsētu rosības, un svētki bērniem. Pēc Dominikānas apmēklējuma Jūs varēsiet ar lepnumu apgalvot, ka jūs bijāt Antiļu salu augstākajā punktā, dzērāt kvalitatīvāko rumu un redzējāt vaļus.

Dominikānas atrodas Haiti salās. Rietumos tās robežojas ar Haiti, bet ziemeļos tos apskalo Atlantiskais okeāns. Netālu no Dominikāņu austrumu krastiem atrodas Monas līcis, kurš nodala valsti no Puertoriko salas; dienvidos Dominikānas apskalo Karību jūra. Dominikāņu salu laukums ir 48,7 km2. Kalnains reljefs, augstākais punkts ir Duartes kalns (3175 m). Pie piekrastes stiepjas zemienes, bet ziemeļos atrodas Sibao ieleja, kur dzīvo lielākā iedzīvotāju daļa. Valsts viszemākais punkts ir Enrikio ezers (42 m zem jūras līmeņa), šis ezers arī ir vislielākais valstī, un visgarākā upe ir Jake-del-Norte (296 km). 

 

Kad aizbraukt

Dominikāņu republikā valda jūras tropiskais klimats. Visa gada laikā ir augsts gaisa mitrums – aptuveni 70-80%. Viskarstākie mēneši ir vasaras mēneši un septembris, šajā periodā temperatūra sasniedz +32..+34 grādus, nakts laikā tā ir aptuveni +22 grādi. Citos mēnešos dienas laika temperatūra ir aptuveni +30 grādi, nakts laikā - +18..+20. Kalnos ir nedaudz vēsāk; ziemas laikā un nakts laikā arī ir zemākas temperatūras. Vislielākais nokrišņu daudzums ir maijā un novembrī. Vidējais nokrišņu daudzums ir 1000-1500 mm, visvairāk nokrišņu ir vējainos kalnu nogāzēs, bet vissausāk ir dienvidu piekrastē. Vasaras beigās bieži gadās taifūni, par kuriem paziņo vietēji informācijas avoti.

No decembra līdz aprīlim un no jūnija līdz septembrim ir galvenā tūrisma sezona.

 

Kur palikt

Tas ir atkarīgs no atpūtas veida; ir iespējams atrast viesnīcu jebkuram ceļotājam. Tomēr pārsvarā visas viesnīcas darbojas pēc „All Inclusive” principa.

 

Ko paskatīties

Brīnišķīgas pludmales, bagāta korāļu rifu pasaule, tropu veģetācija, palmu birzi un diezgan slaveni Dominikānas nozīmīgie objekti pievilcina vairākus ārzemju tūristus. Apmalota ar korāļu rifiem Dominikāņu piekraste ir ideāla vieta vindsērfinga vai daivinga nodarbībām.  

Dominikānas galvaspilsēta ir iekļauta UNESCO pasaules mantojuma sarakstā; Santa-Domingo ir galvenais Dominikāņu nozīmīgākais objekts, kur pastaiga pa pilsētas vēsturisko centru sagādā tikai īstu prieku. Izņemot visu parējo, Dominikāņu republikai piemīt viss, kas sagaida no tropu paradīzes tūristi no Eiropas un Ziemeļamerikas.

 

Klimats

Tropu, pasātu, jūras. Vidēja mēnešu temperatūra zemienēs svārstījās no +25 līdz +27. Viskarstākais mēnesis ir augusts (līdz +31 C), bet jūras vēji, kas pūt no ziemeļu-austrumiem, "samīkstina" karstumu šajā laikā. „Visaukstākais” mēnesis ir janvāris (+22 C). Kalnu rajonos temperatūra var pazemināties līdz mīnusu temperatūrai.

Vietējam klimatam ir raksturīgs aukstais mitrums - no 65% līdz 80%. Nokrišņi – no 1000 līdz 2000 mm gadā. Lietu sezona ilgst no maija līdz augustam-septembrim, kad tropiskās gaisu masas atnes lietus uz salu. It īpaši lietus līst jūlijā-augustā, kad salas teritoriju šķērso taifūni. Novembrī un decembrī bieži gadās īsie lieti. Citā laikā dominē sauss un silts laiks.

 

Muita

Ārvalstu valūtas ievešana valstī nav ierobežota; ir aizliegts eksportēt vairāk nekā 10 tūkstošu ASV dolāru skaidrā naudā. Vietējās valūtas imports un eksports ir aizliegts. Beznodokļu imports - alkoholiskie dzērieni līdz 1 litram (22%), 2 litri (zem 22%), līdz 500 gr. kafijas, līdz 200 cigaretēm vai cigāru kaste, līdz 2 smaržu pudelēm, kā arī personīgas mantas un dāvanas, kas varētu būt novērtēti mazāk par $100. Vēsturisko un māksliniecisko objektu, dažu orhidejas un palmu kodolu veidu eksports, un vairāk nekā 50 cigāru vienību uz vienu personu bez speciālas atļaujas ir aizliegts.

 

Nodokļi

Valstī darbojas diezgan sarežģīta nodokļu sistēma. No visiem precēm un pakalpojumiem tiek iekasēts PVN (6-8%), nodoklis no pārdošanām (7%) un vēl 10% „par apkalpošanu”. Nodokļu summa var sasniegt 23%, kas nav tik maz priekš kūrortvalstij Kārību jūras baseinā.

 

Valūta

Oficiālā valsts valūta ir Dominikānas peso. 1 peso ir 100 sentavo. Tūristi arī izmanto ASV dolārus kā apmaksas valūtu, tomēr labāk norēķināties ar vietējo naudu. Valūtu ir iespējams samainīt lidostā, viesnīcā vai jebkurā citā apmaiņās kioskā (case de cambio). Apgrieztā naudu apmaiņa lidosta tiek veikta tikai ar izziņu par to, kā Jūs mainījāt naudu vietējā bankā, bet parasti ne vairāk, ka 30% no sākotnējas summas. Valstī arī tiek pieņemtas kredītkartes.

 

Valoda un nacionalitātes

Dominikāņu republikas valsts valoda ir spāņu valoda. Pie Haiti robežas līdz šim daudzi sarunājas  franču valodā. Tūristu rajonos ir izplatītas angļu, vācu un itāļu valodas.
Reliģija. Pārsvarā katoļi 95%,  daudzi iedzīvotāji ir vietējo kultu piekritēji.

 

Kas ir jādara un kas nav jādara

Dominikāņi pieturās pie spāņu tradīcijām, lokāla tauta ir ļoti piemīlīga, bet, tajā pašā laikā, ļoti temperamentīgs - sarunas laikā dominikāņi aktīvi žestikulē.
Par taifūniem Dominikāņu republikā iepriekš nobrīdina, tā kā nelaidiet garām tādu informāciju.
Ūdens dzeršanai rekomendēts izmantot tikai minerālu vai attīrītu, pudelēs.
Lokāli iedzīvotāji līdz šim izmanto senu spāņu mērījumu sistēmu un citas sistēmas, kuras eksistēja valsts teritorijā. Piemēram, nosvēršanai izmanto unciju un mārciņu. Benzīna, autoeļļas un šķidrumu vairākums ir izmērāms ar amerikāņu galonu. Lokālu tirgu pārdevēji ļoti bieži lieto svara un garuma "savējo" mēru - tas var būt skārdu burkas, izstieptās rokas garums un tamlīdzīgi, augļus pārdod pa gabaliem, cena ir atkarīga no izmēra. Nav vērts mēģināt „pārbūvēt” dominikāņus.

 

Transports

Ja jūs nevēlaties maksāt par taksometru, brauciet ar autobusiem – tas ir daudz lētāk!
Piemēram, stundas brauciens ar taksometru izmaksās jums $60, jo taksometrā ir gaisa kondicionētājs, tas arī ir ērts un komfortabls transporta veids .
Brauciens ar autobusu arī ar gaisa kondicionētāju izmaksās $4. Tas ir daudz izdevīgāk, turklāt ņemot vērā ceļu stāvokli uz salas, objektīvi drošāk braukt ar lieliem transporta veidiem.  

Dominikānas Republikā nav vienota sabiedriskā transporta tīkla. Pašvaldības autobusu pakalpojumi ir neregulāri un neparedzami. Daudz labāk paļauties uz lielu uzņēmumu autobusiem, jo tie seko grafikam, jo tajos obligāti ir gaisa kondicionētājs, un dažreiz pat televizors. Ļoti plašs salons, ērtas sēdvietas.

Ir vairāki privāti uzņēmumi, kas nodrošina autobusus starp visām pilsētām, lielākajām pilsētām un pilsētās kūrortiem.
Autobusi kursē pēc grafika, grafiku ir iespējams atrast viesnīcas. Pēdējais autobuss parasti ir pulksten 19:00.

 

Sign In