!! Ziema-2023/24 | Vasara-2024 : 1. iemaksa - no 5% vai 75 EUR / pers. !!

 Bulgārija: Nesebra

Albena, Balchik, Bjala, Bourgas, Duni, Elenite, Kiten, Nesebra, Obzora, Pomorie, Primorsko, Ravda, Saulainais Krasts, Saulainā diena, Sozopola, Sv. Konstantīns un Helēna, Sv. Vlasa, Zelta smiltis, Čaika

 

Nesebra pilsēta izvietojusies gleznainā salā, ko ar krastu savieno uzbērums. Nesebra ir VII gadsimta zvejnieku ciems ar šaurām ieliņām, senatnīgām baznīcām un vecām cietokšņa sienām. Pilsētas senā vēsture liecina, ka tās pirmsākumi meklējami jau VI gadsimtenī pirms mūsu ēras. Nesebru nav grūti izstaigāt kājām – sala ir tikai 850 metrus gara un 300 metrus plata. Ekskursijā pa šaurajām pilsētas ieliņām un vēsturiskajām baznīcām, no kurām palikuši mūri, un pat ļoti labi saglabātiem dievnamiem var pilnībā justies kā ceļojumā pa Bulgārijas dažādo vēsturi. Tikai mazie restorāni jūras malā, neskaitāmie suvenīru tirgotāji un mūsdienīgie veikali atsauc mūs realitātē. Uz pilsētas bijušajām robežām norāda cietokšņa sienas drupas, kas uzceltas bizantiešu laikā un rāda, ka pilsētas iemītnieki ir bijuši kaujinieciski. Senajās baznīcās, kuras saglabājušās, tagad iekārtotas mākslas galerijas, tikai dažās vēl var apskatīt lieliskos sienu gleznojumus – freskas. Īpaši interesantas ir pilsētas senākās dzīvojamās mājas – to pirmie stāvi būvēti no akmeņiem, augšējie – no koka. Dzīvojot šādās ēkās, iedzīvotāji karstajās vasaras dienās no tveices slēpjas pirmajā – mūra stāvā, bet ziemā pārvācas uz mājas otro – koka stāvu. Šobrīd Nesebrā dzīvo aptuveni 10 tūkstoši iedzīvotāju un visi ir nodarbināti tūrismā.
Paši bulgāri saka – Nesebra ir dzīvs piemineklis tūkstošgadu vēsturei jeb pilsēta – muzejs. Saglabātās un atjaunotās senās Nesebras baznīcas, cietokšņa sienas kopā ar pašu pilsētu iekļautas UNESCO pasaules kultūras un dabas mantojuma pieminekļu sarakstā.