!! Vasara-2024 | Ziema-2024/25 : 1. iemaksa - no 10% vai 75 EUR / pers. !!

  • Cena
  • Popularitāte
  • Nosaukums

 Bulgārija: Pomorie

Albena, Balchik, Bjala, Bourgas, Duni, Elenite, Kiten, Nesebra, Obzora, Pomorie, Primorsko, Ravda, Saulainais Krasts, Saulainā diena, Sozopola, Sv. Konstantīns un Helēna, Sv. Vlasa, Zelta smiltis, Čaika

 

Pomorie atrodas šaurajā klinšainajā pussalā, 20 km no Burgasas un 18 km no kūrorta Saulainais Krasts. Tā ir slavena ar tās dūņu terapiju, kura pazīstama kopš traķiešu laikiem – ir pierādīts, ka pēc savām īpašībām  Pomorie ārstnieciskās dūņas, kas izraktas sāls ezerā, ir vienas no labākajām pasaulē. Jaukās pludmales smiltis – zeltītās un melnās (ārstnieciskās ar bagātu dzelzs saturu), siltais un tīrais jūras ūdens un lielais saulaino dienu skaits ir tās īpašības, kas Pomorie padara par īpaši pievilcīgu vietu tūristiem no visas pasaules. Pateicoties tās labi saglabātajai dabai un ekoloģiskajiem apstākļiem, pilsētai piešķirts „Zilā karoga”  apbalvojums. Šī vieta ir ideāla ģimenes atpūtai.
Starp interesantākajām Pomorie vietām ir Senās kupola kapenes no vēlās Romas epohas (2. un 3.gadsimts), funkcionējošais St. George klosteris, kas ir viduslaiku arhitektūras piemineklis, ar 18. un 19.gadsimta ikonām un „Jaunavas Marijas” baznīca.