!! Ziema-2023/24 | Vasara-2024 : 1. iemaksa - no 5% vai 75 EUR / pers. !!

  • Cena
  • Popularitāte
  • Nosaukums

 Bulgārija: Sv. Konstantīns un Helēna

Albena, Balchik, Bjala, Bourgas, Duni, Elenite, Kiten, Nesebra, Obzora, Pomorie, Primorsko, Ravda, Saulainais Krasts, Saulainā diena, Sozopola, Sv. Konstantīns un Helēna, Sv. Vlasa, Zelta smiltis, Čaika

 

Sv. Konstantīns un Helēna. atrodas netālu no Varnas brīnišķīgā, zaļojošā dabas parkā ar daudziem minerālūdens avotiem. Savu nosaukumu tas ieguvis no bijušā sieviešu klostera, no kura mūsdienās ir saglabājies tikai zvanu tornis. Leģenda vēsta, ka zem akmens plāksnes pie altāra ir avots ar svēto ūdeni. Kūrorts atrodas brīnišķīga līča stāvā krastā, uz kura smalko kvarca smilšu pludmali ved daudzas kāpnes. Pie daudzām kūrorta viesnīcām ir ierīkoti baseini ar dabisko minerālūdeni. Tieši klusuma un miera dēļ nelielais kūrorta komplekss piemērots mierīgai atpūtai ģimenes lokā. Kūrorta pludmales josla ir šaurāka nekā citur – tikai 50 – 80 m plata, taču ir lieliski aprīkota.
Viesnīcu piedāvājums ir visai plašs, no lepnām četru, piecu zvaigžņu līdz demokrātiskām trīszvaigžņu un no standarta divzvaigžņu līdz jauniešu hosteļiem. Pateicoties tuvumā esošajiem jauktajiem mežiem, klimats šeit ir samērā maigs.
Interesanti, ka kūrorts ir savā ziņā slēgta teritorija – ceļus, kas ved iekšā "Svētajā Konstantīnā", ierobežo muitas punkti, kur cauru diennakti dežurē policisti. Tas tiek darīts, lai gādātu par tūristu drošību, jo policisti pārbauda dokumentus tikai vietējiem iedzīvotājiem, kuri vēlas iebraukt kūrorta zonā.