!! Vasara-2024 | Ziema-2024/25 : 1. iemaksa - no 10% vai 75 EUR / pers. !!

  • Cena
  • Popularitāte
  • Nosaukums

 Grieķija: Krēta - Hanija

Atēnas, Aģija Triada (Saloniki), Chalkidiki-Kassandra, Crete - Georgioupoli, Etholoacarnania, Evia, Fokida, Halkidiki - Afona, Halkidiki - Kallikratija, Halkidiki - Kasandra, Halkidiki - Sitonija, Kastorija, Kavala, Kefalonia, Korfu - Alykes, Korfu sala, Kosa, Krēta, Krēta - Agios Nikolaos, Krēta - Amudara, Krēta - Aģija Pelagia, Krēta - Bali, Krēta - Elunda, Krēta - Fodele, Krēta - Guves, Krēta - Hanija, Krēta - Hersonisa, Krēta - Iraklija, Krēta - Lassiti, Krēta - Malija, Krēta - Retimna, Krēta - Sfaķija, Krēta - Sissi, Krēta - Skaleta, Krēta - Stalosa, Krēta Austrumu, Krēta Rietumu, Krēta-Sitija, Pella Arideja, Peloponesa, Piērija, Piērija, iesk. Paralia Katerini, Roda - Afandu, Roda - Faliraki, Roda - Fane, Roda - Iksija, Roda - Jālisa, Roda - Kalatos, Roda - Kaliteja, Roda - Kiotari, Roda - Kolimbija, Roda - Kremasti, Roda - Lardos, Roda - Linda, Roda - Pefki, Roda - Roda-pilsēta, Roda - Teologa, Rodas sala, Saloniki, Tasa, Zakinfa

                 

 

Haniju dažreiz sauc par „Venēciju bez upēm”. Šī kolorītā Krētas polise senatnē bija Krētas galvaspilsēta. Tāpēc tā glabā ne mazumu spožās pagātnes zīmju, kuras tā mīl atklāt sev šejienes atpūtnieki. Venēcijas osta – „dāvana” no bizantiešu valdības laikmeta un venēciešiem – ir vispazīstamākā Hanijas vizītkarte. Tieši šeit, Hanijā, filmēja „Grieķis Zorba”, kas kļuva par ne tikai Krētas, bet arī visas Grieķijas kinematogrāfijas seju – tik tradicionālas un pievilcīgas ir vietējās ainavas un arhitektūra, ka tās bija atzītas par cienīgām izpaust visas tautas garu.

Tūristiem reģionā ir milzum daudz kā interesanta. Pirmkārt, tas ir venēciešu cietoksnis un varenās cietokšņa sienas (būvētās 1540. gadā). 6 km attālumā no Hanijas pilsētas atrodas liela osta – viena no liekākajām Vidusjūrā. Ieeju līcī „sargā” saliņa, uz kuras pagātnē venēcieši uzbūvēja varenu cietoksni. Tikai 14 km attālumā no Hanijas var apskatīties iespaidīgas venēciešu muižnieka pilsdrupas, kā arī apskatīt Svētā Georgija bizantiešu baznīcu, kur saglabājušās XIV. gadsimta freskas. Nedaudz tālāk uz rietumiem (40 km attālumā) – tas, kas ir palicis pāri no venēciešu Kastelli cietokšņa, uzbūvētā antīkā Kissamosa vietā.

Hanija ir pazīstama ar lieliskām pludmalēm ar bezgalīgajām jūras sporta veidu iespējām, gleznaino piekrastes zonu un arheoloģiskajām vietām. Mīlētāji pārieties kājām izbaudīs pārgājienus pa reģiona ceļiem un takām, ejošām pa zaļajām nogāzēm, kalna pārejām un līdzenumiem, uz nevainīgās dabas gleznu fona. Klinšu un aizu cienītāji atradīs te milzum daudz izpētes iespēju. Reģionā dzīvo ļoti daudz Vidusjūras putnu sugu, aug ārstnieciskās zāles. Riteņbraucēji te atradīs gleznainas trases pārbraucieniem, ejošās zem apelsīnu kokiem, starp košajiem ziediem un zaļumiem.